Zalety podsypek Animax

Podściółki pelletowe Animax Bedding występują w formie granulatu o średnicy 6mm. Wyprodukowane przez DORAN GROUP są produktami całkowicie naturalnymi, pozbawionymi jakichkolwiek domieszek chemicznych, substancji klejących, czy spoiw. Do ich produkcji używamy tylko najlepszej jakości słomy pszennej, żytniej oraz wysokiej klasy trocin drzewnych. Podsypki wedle ich specyfikacji oferujemy różnym zwierzętom, dbając o ich unikalne potrzeby.

Wszystkie produkty z serii Animax charakteryzują się wysokimi właściwościami absorpcyjnymi, aż do 400%, aby wydłużyć czas między kolejnymi wymianami podłoża. To znacznie ułatwia pracę hodowcom i oszczędza budżet.

Praktycznie wolne od pyłu

Stosowana przez DORAN GROUP technologia produkcji pelletu przekłada się na higienę użytkowania podściółek. Tworzymy pellet praktycznie wolny od pyłu co korzystnie wpływa na drogi oddechowe zwierzęcia i komfort hodowcy. Dzięki temu nasze wyściółki są zalecane dla zwierząt cierpiących na alergie i inne problemy związane z układem oddechowym.

Brak pylenia pozwala także zachować czystość w pomieszczeniach sąsiadujących z podsypką. Bardzo praktyczny do zastosowania w domach przy zwierzętach hodowanych w klatkach i terrariach. Podsypka nie brudzi dywanów, ani nie rozprasza się po pokoju tak jak trociny czy siano. Pomaga zachować czystość i ład, a wymiana ściółki jest szybka i bezproblemowa.

Wysoka higiena

Oferujemy podłoża wolne od bakterii, grzybów i drobnoustrojów chorobotwórczych. Podczas przetwarzania surowców w pellet stosujemy wysoką temperaturę (powyżej 100°C), która działa destrukcyjnie na wszelkie patogeny zawarte w słomie i trocinach drzewnych. Decydując się na nasze podsypki mają Państwo gwarancję wysokiej higieny, której nie można osiągnąć, przy stosowaniu standardowego wyścielania słomą.

Wszystkie nasze produkty poddawane są cyklicznym badaniom przez Akredytowane Laboratorium Weterynaryjne, tak aby zapewnić Państwu najwyższą jakość podsypek dla zwierząt.

Bardzo wysoka absorpcja

Dbamy aby wszystkie nasze produkty zachowywały najwyższą chłonność do 400% wilgoci. Dzięki temu podsypki Animax Bedding pochłaniają drażniący zapach amoniaku i zapewniają zwierzętom suche i komfortowe podłoże. Tak wysoka absorpcja chroni przed zapaleniami stawów i innymi dolegliwościami związanymi z przebywaniem zwierzęcia w zbyt mokrej ściółce. Wybierając nasze podsypki pelletowe otrzymują Państwo bezpieczne, higieniczne i suche podłoża, które niwelują nieprzyjemne zapachy praktycznie do minimum.

Wymiana co 15-20 tygodni

Wcześniej wspomniana wyjątkowa absorpcja i higieniczna czystość podsypek Animax Bedding pozwala na wymianę podłoża tylko co 15-20 tygodni. Nasze produkty szczycą się wysoką wydajnością przez co oszczędzają Państwa czas zmniejszając konieczność zmiany wyściółki. Dodatkowym atutem podsypek Animax  jest również ich wygodne przechowywanie. Wymagają znacznie mniej miejsca niż słoma. W naszym sklepie mogą Państwo wybrać także dogodną formę opakowania podsypek: worki 15kg, Big Bagi o pojemności 1 tony jak również produkt dostarczonym luzem (od 24 ton).

Prawidłowa izolacja

Stosowanie podsypek pelletowych z serii Animax pomaga w zachowaniu odpowiedniej temperatury, nie narażając zwierzęcia na kontakt z wychłodzonym podłożem (zwłaszcza zimą). Powyższa cecha jest szczególnie przydatna podczas chowu drobiu, który jest bardzo wrażliwy na zbyt niską temperaturę. Bez znaczenia nie pozostaje również w hodowli koni, bydła czy trzody. Zapewniając prawidłową izolację wzmacnia układ odpornościowy zwierząt i zapobiega problemom kostno-stawowym.

Całkowicie naturalne

Stosujemy staranną selekcję surowców wybieranych do produkcji naszych podściółek. Oferujemy produkty w 100% składające się z naturalnych komponentów, które po zużyciu stają się świetnym nawozem, który jest wysoce biodegradowalny i przyjazny dla środowiska. Można go bezpiecznie stosować do nawożenia roślin w przydomowych ogródkach.