Nowość na rynku ogrodniczym! Podłoże anychwastowe i utrzymujące wilgoć.

Chwasty mogą być uciążliwe, a sucha gleba utrudnia utrzymanie zdrowego wzrostu roślin. Dotychczasowe metody często wymagają dużego nakładu pracy i środków chemicznych, co nie zawsze jest korzystne dla środowiska. Jeśli więc marzysz o pięknym ogrodzie, wolnym od chwastów i utrzymaniu odpowiedniej wilgotności gleby poznaj nasz nowy produkt – pellet ze słomy, który służy jako doskonałe podłoże antychwastowe, fungicydowe utrzymując odpowiednie nawodnienie. Oto jego zalety:

Ponadto okrywowa warstwa ochronna zapewnia lepsze zatrzymanie w glebie wilgoci. Jest to główna zaleta podczas ciepłego i suchego lata, jakiego doświadczamy w ostatnich latach.

Dodatkowo pellet tworzy również warstwę izolacyjną. Dzięki temu byliny i cebulki kwiatowe są lepiej chronione w okresach przymrozków. Chroni również rośliny przed ślimakami, które mają trudność z poruszaniem się po warstwie pelletu.

Nasze podłoże antychwastowe to innowacyjne podejście do pielęgnacji ogrodu. Dzięki specjalnemu procesowi produkcji, produkt ten jest nie tylko wyjątkowo efektywny, ale także ekologiczny. Ponadto jest bardzo łatwy w dozowaniu i stosowaniu, dlatego też coraz częściej korzystają z niego zarówno użytkownicy profesjonalni jak i prywatni działkowicze.

Jeżeli wybierzesz nasz pellet ze słomy jako ekologiczną okrywę przeciw chwastom w swoim ogrodzie, powinieneś zastosować go w następujący sposób:

  • ostrożnie usuń wszystkie istniejące chwasty;
  • wyrównaj powierzchnię gleby;
  • rozsyp pięć kilogramów podsypki na metr kwadratowy. Uważaj, aby nie użyć zbyt dużej ilości na pokrycie gleby w ogrodzie. Produkt posiada ogromną zdolność wchłaniania.
  • poczekaj, aż zacznie padać deszcz lub podlej sztucznie;
  • pellet ze słomy stopniowo pęcznieje, tworząc warstwę o grubości od trzech do czterech centymetrów;
  • po pierwszej regulacji, zanim utworzy się skorupa, użyj grabi, aby lepiej ją rozprowadzić

W zależności od warunków glebowych i atmosferycznych warstwa powinna utrzymać od dwunastu do osiemnastu miesięcy, po czym konieczne będzie dodanie nowego pelletu.

Po wyschnięciu pelletu utworzy się skorupa, która znacznie utrudnia rozwój chwastów. Nasiona przyniesione przez wiatr mogą osiąść na wierzchniej warstwie, jednak ze względu na przewiewną strukturę dolnej warstwy, korzenie mają niewielką przyczepność i są łatwe do usunięcia. Dzięki temu pielęgnacja plantacji jest łatwiejsza i mniej czasochłonna. Dlatego nasze podłoże antychwastowe jest idealnym, ekologicznym rozwiązaniem w walce z chwastami w Twoim ogrodzie.

Wszystkie nasze produkty są w 100% naturalne i bezpieczne dla roślin i otoczenia.

Zdjęcia z realizacji

BEZPIECZEŃSTWO

W naszym sklepie masz bezpieczeństwo płatności

TRANSPORT

Zapewniamy transport krajowy i międzynarodowy

INDYWIDUALNA WYCENA

Zamówienia powyżej 24 T wyceniamy indywidualnie

ZWROT PRODUKTU

Szanujemy Twoje prawa, u nas masz możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni od daty zakupu